Únor 2009

1000 jarních kilometrů

25. února 2009 v 7:45 | B-Tomas |  Výlety ven
V sobotu 28.2.2009 jsme vyrazili na výlet. Protáhli jsme kosti ztuhlé zimním spánkem a zatrénovali tak na plánované přechody hor v létě :-D.

Program dne byl: busem z Teplic do Oseka. Odtamtud pěškobusem směrem na Duchcov (kde byla cukrárnová pauza) a pokračovali jsme až do Teplic.

Foto z výletu:


Poslání KOSu

23. února 2009 v 16:21 | suzann |  Kdo jsme
Web K.O.S.u funguje skoro měsíc, a tak mohu využít první příležitosti trochu bilancovat.

Řeč čísel mluví velmi příznivě. V lednu (rozuměj: v posledních pěti lednových dnech) 72 návštěvníků, za únor jistě překročíme dvoustovku (ke 23.2.09 máme 195 návštěv).
Co trošku zamrzí každého blogera, je nizoučký počet komentářů. Lidi, vžijte se do role webmastera...! :-)

Zaznamenali jsme ale několik poznámek, ze kterých můžeme soudit, že K.O.S. neslouží úplně tak, jak by měl. Přáli jsme si, aby to bylo místo (virtuálního) setkávání PRO VŠECHNY, ne jen pro Tepličáky. Takže žádné výmluvy jako "Jé, to je krásná aktivita, nojo, škoda že jsme až z Brna...!"

Reportáž z lezeckého centra SmíchOFF

8. února 2009 v 21:48 | suzann |  Výlety na stěnu
Pozdrav "ahoj" nepatří jenom vodákům. Uvítal nás i v neděli 15.2.2009 na Smíchově. A s ním cvakání karabin a jemný maglajzový prášek. Tak jsme tu, abychom poměřili své síly se stěnou. Abychom vylezli ještě těžší stěny než minule a přibylo nám pár svalů.

Stěny na SmíchOFFě jsou dosti vysoké (přesně 14 metrů - těch dosahují všechny profily, ne pouze nějaká nudle v rohu) a k dispozici je mnoho variant obtížnosti. Na své si tak přijde každý. Můžete se procvičit na spárách, na boulderovce i na převisech. Anebo si vystačíte zatím jen s kolmicemi nebo mírně převislými liniemi. A nejlepší přiblížení opravdové skále přináší pár laminátových profilů.

Parametry centra jsou prostě takové, že nehrozí, že byste museli čekat ve frontě. (více viz web SmíchOFFa)

Geocaching - Let's go outside!

3. února 2009 v 13:50 | suzann |  Geocaching
Můj muž kdysi viděl pořad o geocachingu. Já o tom nedávno četla.

Když jsem do ankety pod článkem psala slovo "geocaching", bylo to spíš kvůli zaplnění místa. Vůbec jsem netušila, že už za týden budu "lovit".

Pak jsme se totiž o geocachingu bavili s kamarádem. A najednou se tahle zábava zdála být strašně blízko. Muž našel na netu kešky umístěné poblíž našeho bydliště, a tak jsme vyrazili - na jeho popud, ven do štípajícího větru a mrazivých vloček. Takovou moc má geocaching, já měla dodnes za to, že můj muž je nejradši u televize s kafíčkem. Nikdy bych ho ani za nic nedostala ven v takovém počasí, jaké bylo ten den.

Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"