Recenze filmu Výstup

3. března 2009 v 8:10 | suzann |  Mohlo by vás zajímat
The Climb (2002)

Tento film "z oboru" je prý těžko k sehnání, ale my jsme kuli pikle a máme ho. A stojí za to!

Profesionálně, čistě zpracovaný film s úžasnými scenériemi, v němž hrají Dabney Coleman, Clifton Davis a Todd Bridges, bude jistě i vás lákat svým vzrušujícím a přesvědčivým příběhem. Je v něm kousek od každého, od sportu a zábavy až po romantiku.


Dva muži, jejichž vášní je horolezení (Jason George a Ned Vaughn), se nečekaně ocitnou tváří v tvář ohromné příležitosti: zdolat spolu v týmu nejvyšší vrchol Čilských And. Na jedné straně je Derrick Williams (George), rozezlený ateista, který všechno zná, všude byl a hlavně všechno umí. Navíc jeho život je ovlivněn něčím smutným a provázejí ho pocity nenávisti. Michael Harris (Vaughn) je oproti němu konzervativní a opatrný věřící křesťan, kterého jeho vlastní životní trauma změnilo, i když jinak než Derricka. Během několikaměsíčního tréninku se mezi těmito dvěma rozvíjí rozporuplný vztah založený takřka jen na společném cíli. Na konci je ale vše jinak, než se zdálo.

Ne každému je milé shlédnout film se skrytým poselstvím, zvláště jedná-li se o poselství evangelia, ale v tomto případě je to jednoduše jen o realitě života, o různých událostech v životě, které mohou vést k přemýšlení odlišnému od dřívějška. Jen málokomu nevstoupí v některých okamžicích slzy do očí. A jistě sami víte, že ani sám život není o jednoduchém "ateista se jednoho dne rozhodl pro Boha". Navíc v tomto příběhu je poselství jasně vyřčené, není "strašně nenápadně" podsouvané.

To vše na pozadí přírody, ne v jemné formě, ale jako obrazu mohutné síly, se kterou člověk musí nakládat opatrně a s pokorou, protože ona je mnohem silnější. Při takových záběrech se zastavuje dech.

Viděl jsi film? Jak se ti líbil? Napiš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 zdeňa zdeňa | 3. března 2009 v 21:05 | Reagovat

Mě se na filmu líbily jednotlivý příběhy jednotlivých lidí, kterých bylo hodně a každej byl jinej.

Taky jsem ocenila, že konec nebyl levnej happy-end. Vlastně možná všechny ty příběhy skončily dobře.. ale nebylo to průhledný.

Dobrej film. :-)

2 suzann suzann | 3. března 2009 v 21:31 | Reagovat

máš pravdu, happyendů tam bylo víc (například byznysmen-klan...) a přitom zrovna tito byli natolik v pozadí, že se ani nevešli do recenze :-)

3 péťa-ginger péťa-ginger | 6. března 2009 v 20:19 | Reagovat

Jo, super film, doost silný kafe ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"