Sobotní kačeří výprava

16. března 2009 v 10:20 | suzann |  Geocaching

Po drsném matterhornovém pochodu jsme si v sobotu 14. 3. 2009 dali oddechovku. Výchozí bod byl opět Osek, tentokrát ale přítomné "spidermany" (horolezce) zajímala Salesiova výšina neboli Letohrádek. Jen tak mimochodem jsme cestou na Výšinu odběhli hledat kešky, což byl výtečný nápad kvůli dětem.

První nás čekala v Čertově díře. Zatopená štola, která dnes slouží jako zimoviště netopýrů, byla opravdovým lákadlem pro děti. Věta "Je to MEZI vchodem a vodou" pro ně bohužel nesloužila jako informace :-). Mnohem zajímavější se zdálo být "Tamhle je nějaká žabička," ve vodě byla navíc jakási kláda, tak proč nezkusit dojít až k žabičce? :-) Holky ale byly bystré a keška byla za chvíli na světě. Na pozdějších stanovištích už se děti dorozumívaly svým vlastním slangem: "A kde budou další hračky?"


takhle vypadá prsťák
Salesiova výšina byla zase něco pro chlapy. Ohmatávali hladkou skálu a komentovali ji s blaženým výrazem v očích slovy: "To je humus, tady se bude nádherně lízt," a prsty zkoušeli škvírky ve skále, tzv. prstové chyty. Internet naštěstí praví, že i tady se najdou cesty klasifikované stupněm obtížnosti 3 nebo 4, tak snad tam v létě bude i něco pro nás, "normální" začátečníky :-D

Skalní město se spoustou úkrytů inspirovalo nějakého kačera k umístění kešky. Ovšem už červené varování na stránkách geocachingu nám napovědělo, že tady to nebude ideální pro děti. Na skalní hranu širokou asi 40cm, 10 metrů nad zemí (bez zábradlí) jsme je nepustili. Obsah kešky byl poměrně hodnotný, což bohužel nebývá zvykem (líbily se třeba malé přesýpací hodiny), takže děti zalitovaly, že už neměly žádné drobnosti na výměnu.

Teď už bylo před námi jen dojít do Duchcova, odtamtud busem domů. Netrefili jsme úplně správnou cestu z Letohrádku dolů, zřejmě jsme mířili spíš na Lom než na Duchcov. To ale příliš nevadilo, po asi 4kilometrovém pochodu lesním houštím jsme našli správnou modrou, a k tomu jako bonus další kačeří stanoviště. Toto byla multicache, to znamená, že si projdete více bodů (stage) před tím, než dojdete k finálce. Zjistili jsme, že na tom místě jsou pouze první dvě stage (mimochodem nápaditě umístěné), finálku tušíme cca 2km nahoru - tedy tam, kde jsme výlet začali. Tak to děkujem, vracet se nebudem :-). Souřadnice ale máme zaznamenané a brzo se pro finálku vrátíme :-)


Záverečných zhruba 5km probíhalo podle následujícího scénáře:
"Kluci, hrozně zdržujete, běžte dopředu!"
(nezabralo to)

"Kluci, jestli se někomu z nás podaří vás předejít, nebudete moct večer na počítač!"
To zabralo na Michala, prý by to bez počítače nesnesl! :-D Tomáška zase bavilo popichovat dospěláky s klackem. Každopádně doporučuju, pokud jdete na výlet s dětmi, jít s alespoň jednou další rodinou. Žádné dítě si ani nevzpomene na brblání a společně se zabaví. A my dospělí jsme se jejich hrami nemálo pobavili :-). Také kešky jsou hodně vítaným zpestřením výletu. Není na škodu najít si předem několik souřadnic na plánované trase výletu, pro děti je tahle zábava prostě bezkonkurenční.

Zapomněla jsem zmínit bonus našeho výletu. Byl jím krásný jarní den uprostřed několika pošmourných. Tahle sobota se prostě povedla!

Pár fotek z tohoto výletu ve Fotogalerii blogu.
Více o geocachingu na www.geocaching.com a v článku Geocaching - Let's go outside! na tomto blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"