Výstup na Stropník

25. března 2009 v 14:31 | suzann |  Výlety ven

Zaparkovali jsme před hospodou v Domaslavicích a hospodský se přišel
zeptat, kam míříme. "Na Stropník? No to se projdete, to je kus cesty!"
O to nám taky jde! :-) Bez zdržování jsme vyrazili vzhůru trochu mrazivým ránem, aspoň jsme se zahřáli. Někteří teplo posichrovali kapkou becherovky.Pokud vyrážíte na
výlety do přírody až tak v květnu, musím říci, že o hodně přicházíte. Les vypadá v březnu úplně jinak. Spadané staré listí prorůstají zelené výhonky (tady zřejmě česneku medvědího), na větvích v ledovém potoce se blyští rampouchy, a ve vyšších polohách je krajina krásně pocukrovaná čerstvým sněhem. Romantika.

Postoupili jsme ještě výš k vrcholu, kde už sněhová vrstva byla tak po kolena, a to někteří tak romanticky nevnímali. Prostě si tu sněhovou vrstvu "vyžrali" opravdu k těm kolenům.
Sylvie v teniskách se musela vrátit. Potvrzujeme jí, že nahoře by vážně trpěla. Příští rok si na takovýto terén pořídíme sněžnice, s těmi se propadat nebudeme, a navíc je to něco nového a neokoukaného, takže budeme moct machrovat.
Vydrápali jsme se na náhorní plošinu, na běžkařské tratě. Tam nás za odměnu zahřálo slunce pořádnou dávkou, jakoby vědělo, co nás opravdu potěší. Zato jsme moc nepotěšili běžkaře, přitom jsme ale šli jen po udusané části na bruslení. Za chvíli červená značka mířila zase do lesů - a zpět k boření se do sněhu. Dole ve městech už po něm nebyla ani památka…Mít s sebou diktafon, mohli bychom spočítat, kolikrát se Káťa probořila, protože to vždycky doplnila zvučným výkřikem :-D

V "prvním výškovém táboře", na Dušanově vyhlídce, jsme se rozhodli nechat původní cíl cesty plavat (prostě pro člověka nezasaženého outdoorovým bláznovstvím je oslava lákavější než vrchol Stropníku:-) ). I tak nám Dušanova vyhlídka otevřela báječný výhled do kraje, mohli jsme si udělat představu, co všechno jsme ušli. Sluníčko nás příjemně ohřívalo a my jsme seběhli těch pár kilometrů k autům, se Stropníkem v zádech a krásně protaženým tělem.

Fotky z tohoto výletu ve Fotogalerii blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 B-Tomas B-Tomas | 26. března 2009 v 10:42 | Reagovat

Jo je to tak.Kdo  chodí na výlety jen v létě je sám proti sobě páč se připravuje o hodnotné zážitky a úchvatná panoramata.Akorát Zuzka zapomněla napsat že s Kubou máme nový adrenalinový sport .Běh  s kopce  v hlubokém sněhu.Což tímto vřele doporučuju:-D

2 Káťa Káťa | E-mail | 2. dubna 2009 v 9:52 | Reagovat

Výlet byl opravdu úžasný. Uchvatná krajina Krušných hor. Slunce, sníh. Chválíme organizátory. A nesmějte se mi, že pištím. Se zkuste co krok propadat do sněhu, když čekáte pevnou půdu pod nohama. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"