Září 2009

RAXy

16. září 2009 v 11:03 | suzann |  Ferraty
Tenhle ráj na zemi, věřte nebo ne, leží jen kousek od nás. 6 hodin autem je to z asi nejzazšího koutu Čech (severozápadních Čech). Rax Alpe, Východní Alpy, Rakousko. 70 km jihozápadně od Vídně. A tam jsme mohli být.

Lezecká oblast Anglický parčík

6. září 2009 v 20:53 | suzann |  Výlety na skály

Je v Tisé plno dychtivých lezců a turistů? Už nevíte, co byste tam lezli? Není zrovna ideální počasí nebo si netroufáte do těžkých cest? Pak zajeďte do Anglického parčíku! Po 15 minutách chůze průsekem pod vedením vysokého napětí se dostanete do úžasného, jakoby lezecky zapomenutého koutku nádherné přírody.

Anglický parčík je velmi klidná část Tisských skal, kam nechodí turisté. Oblast tvoří rozlehlý masiv a čtyři samostatné věže. Výška stěn se pohybuje do 15 metrů, pískovec svou strukturou a tvrdostí připomíná Sušky a cesty jsou dobře zajištěny kruhy a borháky, téměř v každé cestě najdete minimálně 1 kruh. Masiv se dá pohodlně obejít, takže můžete množství cest lézt rovnou s horním jištěním přes slaňáky nebo dobírací borháky (k prodloužení jištění za hranu masivu použijte smyčku). Pod skalami jsou příjemné plácky a bivak pod převisem. Cesty jsou u nástupu označeny šipkou a obtížností.

Až se zima zeptá...

6. září 2009 v 17:25
...co jsme dělali v létě, odpovíme jí odkazem na naší Fotogalerii, kde je zdokumentováno, jak nám to letos v létě lezlo v:

Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"