Červen 2012

Tesařova cesta

24. června 2012 v 23:41 | Lucie |  Výlety ven

Průzkumný výlet Meziboří - Litvínov - Osek - Duchcov


Já vám tedy řeknu, dělat průzkum, to je dřina! Někdy se u toho pořádně zapotíte, ale stojí to za to! :-)

V sobotu jsme vyrazili v počtu čtyř průzkumníků na zkoumání jádrového lesa u Meziboří. Z internetových zdrojů jsme zjistili, že naučná stezka prochází připravovaným přírodním parkem Litvínovská údolí a vede dokonce Pekelským údolím :-). A tak jsme se už nemohli dočkat! Vyrazili jsme z Meziboří od stadionu a vyšplhali po sjezdovce do strmého kopce. Škoda, že vlek nebyl zrovna v provozu... Jako odměnu za naše stoupání jsme však našli moc dobré lesní jahody, a jak se vyjádřil jeden člen naší výpravy, "sežrali" je!

Putování po sklářské stezce

10. června 2012 v 20:17 | Lucie |  Výlety ven

Reportáž z putování po sklářské stezce


V sobotu jsme se v hojném počtu, malí i velcí, vydali po stopách středověkých sklářských hutí na Moldavě. V Dubí jsme počkali na vlak a hurá do Moldavy! Tam nás nezastrašil ani chladný severák (nebo jižák?), který se nám hned od začátku snažil zalézt pod naše outdorové vybavení.


Budovské skály

2. června 2012 v 22:05 | Jan Kukla |  Výlety na skály
Jednoho krásného květnového sobotního dne se sebrala 5ti členná parta lidí, vzala si lana, sedáky, karabiny a lezky a sedla do auta s cílem pokořit pár vrcholků skal. Tentokráte nás čekali Budovské skály, nedaleko Ústí nad Labem. Rosnička nám předešlého dne říkala, že bude pršet, ale to nebylo nic co by nás mohlo zastavit v realizaci našeho plánu. Ráno nám na cestu krásně svítilo sluníčko. Autem jsme dojeli až téměř pod skály.
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"