Geocaching

Sobotní kačeří výprava

16. března 2009 v 10:20 | suzann

Po drsném matterhornovém pochodu jsme si v sobotu 14. 3. 2009 dali oddechovku. Výchozí bod byl opět Osek, tentokrát ale přítomné "spidermany" (horolezce) zajímala Salesiova výšina neboli Letohrádek. Jen tak mimochodem jsme cestou na Výšinu odběhli hledat kešky, což byl výtečný nápad kvůli dětem.

První nás čekala v Čertově díře. Zatopená štola, která dnes slouží jako zimoviště netopýrů, byla opravdovým lákadlem pro děti. Věta "Je to MEZI vchodem a vodou" pro ně bohužel nesloužila jako informace :-). Mnohem zajímavější se zdálo být "Tamhle je nějaká žabička," ve vodě byla navíc jakási kláda, tak proč nezkusit dojít až k žabičce? :-) Holky ale byly bystré a keška byla za chvíli na světě. Na pozdějších stanovištích už se děti dorozumívaly svým vlastním slangem: "A kde budou další hračky?"

Geocaching - Let's go outside!

3. února 2009 v 13:50 | suzann
Můj muž kdysi viděl pořad o geocachingu. Já o tom nedávno četla.

Když jsem do ankety pod článkem psala slovo "geocaching", bylo to spíš kvůli zaplnění místa. Vůbec jsem netušila, že už za týden budu "lovit".

Pak jsme se totiž o geocachingu bavili s kamarádem. A najednou se tahle zábava zdála být strašně blízko. Muž našel na netu kešky umístěné poblíž našeho bydliště, a tak jsme vyrazili - na jeho popud, ven do štípajícího větru a mrazivých vloček. Takovou moc má geocaching, já měla dodnes za to, že můj muž je nejradši u televize s kafíčkem. Nikdy bych ho ani za nic nedostala ven v takovém počasí, jaké bylo ten den.

 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"