Lezecká technika

Nevíte, jak si vybrat lezečky?

5. června 2009 v 13:02 | suzann
Jako začátečník si vyberte lezečku, která vám skutečně padne. Možná to zní uhozeně, ale pokud se necháte strhnout radami lezců-profíků "Lezka má být aspoň o číslo menší než noha!", asi pak budete trpět a odradí vás to. V dobře padnoucí lezečce byste měli mít minimum prostoru, prsty ohnuté, ale ne zkroucené. Bota se časem propotí a o něco se vytáhne, většinou o půl čísla. Toto platí v případě lezeček vyrobených z přírodní kůže, lezečky ze syntetické kůže se vytáhnou méně. Ovšem co je hodně malé, malé zůstane.

Základní horolezecká výbava

22. dubna 2009 v 15:30 | suzann
Horolezce jsem vždycky obdivovala. Jak se jen dokážou udržet na kolmých stěnách? Já sama uměla lézt maximálně po stromech, tam je dobrá opora pod nohama a neoddiskutovatelné "chyty". Jak oni to dělají? Musí mít neuvěřitelnou sílu.
Pak jsme vyrazili na první lezeckou akci s kamarády-dříve-lezci. Dali mi sedák a přivázali mě na lano. Moje první lezení trvalo snad půl hodiny (nějakých 8 metrů max.), vždycky jsem se někde zasekla a deset minut zkoušela zvítězit nad skalním masivem. To se nakonec povedlo. Nahoře se mi klepaly ruce i nohy (ne strachem, ale vysílením), ale DALA JSEM TO! A svaly jsem přitom měla maximálně na těch prstech, kterými píšu na počítači při práci v kanceláři. Takže to nebude sport jen pro vyvolené a pro siláky!
 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"