Outdoorové vybavení

Chci si dobře vybrat batoh

4. června 2009 v 11:14 | suzann
Až budu vybírat nový batoh, budu myslet po dosavadních zkušenostech hlavně na tyto věci: ramenní popruhy musí být dobře dotáhnutelné. Stačí mi i náklad o hmotnosti běžného nákupu, abych silně pocítila, že dotáhnutí na mém batohu nestačí, že bych potřebovala popruhy ještě tak o 3-4 centimetry kratší, aby mi seděl na zádech přesně tak jak má, a díky tomu jsem bez problémů odnesla i těžký náklad. Určitě i menší batoh musí mít bederní popruh. Opět proto, že když musíte nést těžké zavazadlo, bederák hodně uleví (lze na něj přenést a tak lépe odnést až ½ hmotnosti nákladu).
Taky budu myslet na kvalitní zipy. Doma mi leží asi 10 let starý velkoobjemový batoh, který používám jen parkrát do roka na tábory, kempy apod. Má všechny zipy přervané v půlce. Není moc příjemné procvičovat při balení batohu navíc jemnou motoriku prstů :-).

Několik slov o vrstvách

24. března 2009 v 9:53 | suzann
Jeden reklamní slogan praví, že neexistuje špatné počasí, jen nevhodné vybavení. Na tom něco bude.

Dnes si můžeme vybrat z rozmanitých možností moderního oblečení. Často už přesahuje ještě nedávno používané principy oblékání (spousta vrstev - "cibule"). Oblečení se úzce specializuje a už i do outdoorového světa proniká módnost a elegance.
Je rozdíl, jestli sedíme v mrazu před stanem nebo pospícháme s těžkým batohem na vrchol hory a počasí se v horách mění každou chvilku. Nezbývá, než se proměnlivým podmínkám (jak venkovním, tak tělesným) přizpůsobit. To se nám může podařit jen za předpokladu, že se budeme oblékat do různých "druhů" oblečení, z nichž každý bude plnit svoji funkci (často si jednotlivé funkce poněkud protiřečí:-) ), budeme je přidávat a ubírat a vzájemně kombinovat. Jen tak nebudeme mrznout ani umírat vedrem.

 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"