Už jste slyšeli o tomhle?

Dogtrekking

3. října 2012 v 19:19 | Eliška Horáčková

Dogtrekking

Potřebujete: 1 člověka, nejméně 1 psa, předepsanou povinnou výbavu, špetku zarputilosti

Dogtrekking je závod, při kterém účastníci urazí trasu o délce nejméně 80km v limitu obvykle kolem 50 hodin. Účastníci jdou s jedním nebo více psy, přičemž psi musí být připnuti na tažné šňůře (a postroji) nebo na vodítku. Díky tomu je tato zábava přístupná i lidem s hůře vychovanými psy.

Slackline - seznamte se

22. dubna 2009 v 14:18 | Štěpán

Slackline je novodobý sport, zábava, která se do Čech dostala z Ameriky, přesněji z horolezecké oblasti Yosemite. Když se kvůli špatnému počasí nedalo lézt, horolezci na parkovištích zkoušeli balancovat a chodit po řetězech napnutých podél parkovišť. Po nějaké době řetězy vyměnili za textilní popruh, který napínali mezi stromy nebo jiné pevné body, poté začali "lajny" napínat ve výšce mezi skalními vrcholky, a nová adrenalinová záležitost byla na světě. Sport si získával více a více příznivců a začal se rozšiřovat po světě. Do České republiky ho přinesl extrémní horolezec a fotograf Heinz Zak.

Slackline vypadá jako podivné provazochodectví. Není ale tak nebezpečný a může se jí věnovat opravdu skoro kdokoli (lajny se nedoporučují pouze lidem trpícím problémy s kyčlemi a klouby nohou). Slackline v překladu znamená volný nebo povolený popruh. Při zatížení se totiž oproti cirkusáckým ocelovým lanům prověsí. Na chození se používají ploché textilní popruhy široké 2,5 cm (jeden palec). Po lajně se chodí, skáče, běhá a dělají se na ní různé triky. Kolem "lajny" se většinou schází více lidí, takže kromě pohybu je to supr příležitost se seznámit, pokecat, užít si srandy.
 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"