Výlety na skály

Budovské skály

2. června 2012 v 22:05 | Jan Kukla
Jednoho krásného květnového sobotního dne se sebrala 5ti členná parta lidí, vzala si lana, sedáky, karabiny a lezky a sedla do auta s cílem pokořit pár vrcholků skal. Tentokráte nás čekali Budovské skály, nedaleko Ústí nad Labem. Rosnička nám předešlého dne říkala, že bude pršet, ale to nebylo nic co by nás mohlo zastavit v realizaci našeho plánu. Ráno nám na cestu krásně svítilo sluníčko. Autem jsme dojeli až téměř pod skály.

Lezecká oblast Anglický parčík

6. září 2009 v 20:53 | suzann

Je v Tisé plno dychtivých lezců a turistů? Už nevíte, co byste tam lezli? Není zrovna ideální počasí nebo si netroufáte do těžkých cest? Pak zajeďte do Anglického parčíku! Po 15 minutách chůze průsekem pod vedením vysokého napětí se dostanete do úžasného, jakoby lezecky zapomenutého koutku nádherné přírody.

Anglický parčík je velmi klidná část Tisských skal, kam nechodí turisté. Oblast tvoří rozlehlý masiv a čtyři samostatné věže. Výška stěn se pohybuje do 15 metrů, pískovec svou strukturou a tvrdostí připomíná Sušky a cesty jsou dobře zajištěny kruhy a borháky, téměř v každé cestě najdete minimálně 1 kruh. Masiv se dá pohodlně obejít, takže můžete množství cest lézt rovnou s horním jištěním přes slaňáky nebo dobírací borháky (k prodloužení jištění za hranu masivu použijte smyčku). Pod skalami jsou příjemné plácky a bivak pod převisem. Cesty jsou u nástupu označeny šipkou a obtížností.

Jarní lezení v Tisé

25. května 2009 v 13:56 | suzann
Bylo by to plýtvání přírodními krásami vyrůstat v severozápadních Čechách a nebýt horolezcem. Vždyť tu je tolik lezeckých příležitostí v dosahu pár minut autem! Pro nedělní odpoledne máme klasiku: Tiské pískovce. Ideální poloha pro naši teplicko-ústeckou partu.

 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"