Výlety ven

Český Jiřetín-Fláje-Domaslavické údolí- Hrob (Křížanov)

14. listopadu 2012 v 20:42 | Jan Kukla


Český Jiřetín-Fláje-Domaslavické údolí- Hrob (Křížanov)

Na úvod bych rád řekl, že výlet navzdory hlášenému dešti a zimě, proběhl za nejlepšího možného počasí. Už po tolikáté, že je mi až trapné to znova opakovat, ale modlitba spravedlivého mnoho zmůže a tak jsme strávili příjemných několik hodin na vrcholcích Krušných hor.

Tesařova cesta

24. června 2012 v 23:41 | Lucie

Průzkumný výlet Meziboří - Litvínov - Osek - Duchcov


Já vám tedy řeknu, dělat průzkum, to je dřina! Někdy se u toho pořádně zapotíte, ale stojí to za to! :-)

V sobotu jsme vyrazili v počtu čtyř průzkumníků na zkoumání jádrového lesa u Meziboří. Z internetových zdrojů jsme zjistili, že naučná stezka prochází připravovaným přírodním parkem Litvínovská údolí a vede dokonce Pekelským údolím :-). A tak jsme se už nemohli dočkat! Vyrazili jsme z Meziboří od stadionu a vyšplhali po sjezdovce do strmého kopce. Škoda, že vlek nebyl zrovna v provozu... Jako odměnu za naše stoupání jsme však našli moc dobré lesní jahody, a jak se vyjádřil jeden člen naší výpravy, "sežrali" je!

Putování po sklářské stezce

10. června 2012 v 20:17 | Lucie

Reportáž z putování po sklářské stezce


V sobotu jsme se v hojném počtu, malí i velcí, vydali po stopách středověkých sklářských hutí na Moldavě. V Dubí jsme počkali na vlak a hurá do Moldavy! Tam nás nezastrašil ani chladný severák (nebo jižák?), který se nám hned od začátku snažil zalézt pod naše outdorové vybavení.

1. května - výlet do Přítkova

4. května 2012 v 21:02

1. máj

I tento rok jsme vyrazili na výlet a na opékání buřtů. Počasí jako vždy perfektní.
Prostě dobrý relax.

Rok 2011 - 12

9. ledna 2012 v 14:24
Ahoj Nevinný
Trochu jsme se uklidili k zimnímu spánku. Ale to jen JAKO.
Dali jsme si na konci roku minivýlet z Dubí (cca 7 km na hranice s D) kolem Židovského vrchu na Barvář a domu ke kamnům. Sušili jsme a sušili a sušili. Ve městě +8 a nahoře sníh, mlha a déšť.
Po cestě jsme narazili na nebezpečného psa cínoveckého. Jinak pohoda.

Koukal na nás ...................Poklonili jsme se mu ...............A byl náš:


Přejeme skvělý rok 2012

Kouřící vrch

16. února 2011 v 15:50 | Lucie
kde to bylo
To je tak, když se dva nebo tři sejdou v Jeho jménu :-)… ale co když se jich sejde 21, to pak je jízda.
Využili jsme první slunečnou sobotu v tomto roce, nandali si rukavice, čepice a teplé boty a vyrazili jsme v autech na výlet. Naším cílem se stal "kouřící vrch" Boreč, který se nachází v chráněné oblasti Českého středohoří, poblíž Lovosic.

Königstein

10. srpna 2009 v 9:20 | B-Tomas

V sobotu 15.8. jsme vyrazili na výlet na hrad Königstein v Německu.

K vidění v rozlehlém 9,5ha velkém areálu pevnosti toho bylo k vidění moc, ani jsme všechno nestihli projít: kromě samotné stavby a vojenského vybavení i mnoho detailů z každodenního dobového života (příkop a padací most, zahrada a co se pěstovalo, studna a čerpání vody, kostel, hřebčín...).


A protože místo psaní reportáže z výletu jedu na dovolenou, mám pro vás tip: vy, kdo jste tam byli, napište do komentáře, co vás na výletě nejvíc zaujalo nebo co si rozhodně budete pamatovat!

Výlet na Střekov

9. června 2009 v 11:28 | suzann
"Vymyslel jsem spoustu nápadů, aúúúú
co podporujou hloupou náladu, aúúúú
hodit klíče do kanálu, sjet po zadku holou skálu, v noci chodit strašit do hradu. Aúúúú"

Strašení na hradě v noci jsme si tedy nedali, ale hrad Střekov jsme omrkli v sobotu 6.6.2009. Vybírám nejzajímavější fakta: odzdola až nahoru (napříč celým hradem) je prý 202 schodů. Tomáš z toho vytvořil legendu: v hradní bráně můžete najít dělové koule z ostřelování hradu Laudony, no a když vydělíte spočítané schody počtem nalezených koulí, získáte věk vašeho manžela. A kdybyste něco nevěděli, zeptejte se Tomáše.
Němci jsou obecně vzato bohatší než my. Není se čemu divit. Požádali jsme jednoho, aby nám 3x stiskl spoušť u foťáku, a on pak na naše "díky" vybalil, "Hundert kronen!" Takhle se na to musí!

Tak nám zabili Ferdinanda

16. dubna 2009 v 13:20 | B-Tomas
B-Tomas chtěl v sobotu 18. 4. 2009 omrknout lezecké cesty na Francké hoře, a protože ta leží poblíž gotického hradu Sukoslav u Kostomlat, byla by škoda nenavštívit obě zajímavá místa.

Tak zněl plán. A jaká byla realita? Pokračuje B-Tomas.

"Tak nám zabili Ferdinanda," začíná nehynoucí klasika.
"Tak jsem se vrátil z výletu," začínám já. Výlet začal překvapivě v pátek, když jsem si obouval boty. Rozjela se mi tkanička. Kde seženu v sobotu ráno novou? V Husky, pravil tichý jemný hlas. Poučení první: Boha se vyplatí poslouchat. Já šel k Baťovi, pak ještě do jednoho krámu.
Tak schválně, kde myslíš, že jsem ji sehnal? Ano, tak jako Jonáš, každý má své Ninive.

České středohoří

1. dubna 2009 v 12:28 | suzann
V sobotu 4. 4. 2009 jsme poctili svou návštěvou České středohoří. Dali jsme si cca 20-25km dlouhý okruh malebným krajem, který prý nemá ve střední Evropě obdoby.
Ačkoli bylo moc příjemné jarní ráno, byli jsme osamělí poutníci. Asi že bylo na ostatní moc brzo. Ovšem příroda bez civilizace je nejhezčí a nejvíce adrenalinový zážitek, takže jsme byli rádi aspoň za ty lidi - vesniček a jiných známek civilizace je totiž v Českém středohoří všude dost.

Výstup na Stropník

25. března 2009 v 14:31 | suzann

Zaparkovali jsme před hospodou v Domaslavicích a hospodský se přišel
zeptat, kam míříme. "Na Stropník? No to se projdete, to je kus cesty!"
O to nám taky jde! :-) Bez zdržování jsme vyrazili vzhůru trochu mrazivým ránem, aspoň jsme se zahřáli. Někteří teplo posichrovali kapkou becherovky.

Slasti a strasti Šumavy

12. března 2009 v 19:30 | Petr Š.

Blízko italských hranic se táhne pohoří Karawanken. Jde o velmi dlouhý pohraniční hřeben spadající do Jižních vápencových Alp. Vzhledem ke své geologické příslušnosti je základním stavebním kamenem světlý vápenec. To jsou moje oblíbené hory. Mám odsud spoustu zážitků i fotografií.
Jako každý rok jsme se tam chystali i tenkrát. Jezdíme na různá místa, ale nic pro mě nikdy není takovým zážitkem, jako cesta právě tam.

Trénink na Matterhorn

9. března 2009 v 14:17 | suzann
Máme takový sen: vylézt Matterhorn. Pak jsou před námi i další hory, ale tento výstup přijde na řadu jako první (z těch větších), a to maximálně do tří let (amen! :-)). Sobota 7. 3. 2009 byla skutečným tréninkem na Matterhorn.

Vítr předváděl na hřebenech svou sílu a my šlapali sněhem z Tisé k domovu. Odborně lze to počasí nazvat asi "sychravým", ale nás nijak moc netrápilo, naopak díky němu bylo v lesích prázdno, ne jako na Václaváku.

Nejlépe se člověk poučí z vlastních chyb. Tohle jsme si z výletu odnesli.

1000 jarních kilometrů

25. února 2009 v 7:45 | B-Tomas
V sobotu 28.2.2009 jsme vyrazili na výlet. Protáhli jsme kosti ztuhlé zimním spánkem a zatrénovali tak na plánované přechody hor v létě :-D.

Program dne byl: busem z Teplic do Oseka. Odtamtud pěškobusem směrem na Duchcov (kde byla cukrárnová pauza) a pokračovali jsme až do Teplic.

Foto z výletu:

 
 

Reklama
Termíny výletů, nové články a podobně pište na: "blog.kosu (zavinac) gmail.com"